Bodycote plc

Dünya çapında lider ısıl işlemci

Isıl işlem, çeşitli teknikler ve uzmanlık gerektiren mühendislik prosesleri ile metal ve alaşımların özelliklerini iyileştiren, parça ömrünü uzatan ve her türlü üretim yöntemi içinde yer alan vazgeçilmez, hayati bir işlemdir.

Küresel ağımız ve çalışanlarımızın deneyim ve bilgileri sayesinde özel bir yere sahip olan Bodycote, üreticilerin büyüklük ve pazarı ne olursa olsun, yüksek kaliteli, güvenilir ve uygun maliyetli hizmetler sunar.

Küresel Alandaki Varlığımız

23
Ülkede

180
dan Fazla Noktada

Onay Belgeleri

Onay belgelerimizin bazıları:

NORSOK  ILO
 Accredited Nadcap  ISO

Yatırımcılar

Bodycote grubu, küresel ölçekte fason bir iş modeli kurarak güçlü stratejik müşteri ortaklıkları geliştirmekte ve hissedarlarına yüksek getiri sağlamaktadır.

Cari hisse senedi fiyatı:

Tedarikçi zincirinde hayati bir bağlantı

Isıl işlem, metal ve alaşımların içyapısını değiştirmek için kullanılan kontrollü bir süreçtir. Kıyaslanamayacak kapasitesi ve bilgisayar sistemli tesisleri ile, çok değişik boyutlardaki parçalar, titiz, zorlu standartlar uyarınca güvenilir ve tekrar elde edilebilir sonuçlarla ısıl işlem yapılmaktadır. Bodycote ağında yer alan tesislerin sahip olduğu çok sayıda onay belgesi, müşterilerimize sürekli olarak sunduğumuz kaliteli hizmetlerin bir göstergesidir.

Katılımcı, çok yönlü düşünme

Elektron ışın kaynağı, vakum ve petek sert lehimleme gibi özel metal birleştirme prosesleri, uzmanlık ve teknolojinin bir araya getirilmesini gerektiren karmaşık işlemlerdir.

İstenen yüzeylerde, üstün malzeme özelliklerine sahip iki metalli bileşikleri oluşturabilmek için, katı-katı veya katı-toz malzemeler arasındaki difüzyon bağı, HIP yöntemi ile gerçekleştirilmektedir.

En üst düzeyde koruma

Özel amaçla üretilen kaplamalar, korozyon ve abrasyon gibi çevresel etkenler karşısında parçaları koruyarak servis ömürlerini artırmak amacıyla çok yaygın kullanılır. Bodycote'un sunduğu kaplama yelpazesi çok çeşitli uygulamaları kapsar ve neredeyse tüm pazar sektörlerinde, üreticiler için çözümler sunar.

Dünyada lider

Sıcak İzostatik Presleme (HIP), çok yüksek sıcaklık ve basınç uygulanarak metal döküm parçalardaki gözenekleri ortadan kaldıran ve kapsüllenmiş tozları sıkıştırarak çok yoğun malzemeler elde edilmesini sağlayan bir işlemdir. Birbirinden çok farklı malzemeler, eşsiz ve katma değeri yüksek parçaları elde etmek amacıyla biraraya getirilip birleştirilebilinir.

Bodycote, Batı dünyasındaki en geniş işletme kapasitesine ve çok çeşitli ekipmanlara sahip olması nedeni ile, ister büyük tek parça isterse fazla miktarda küçük ürünler olsun, hepsinin ısıl işlemini ekonomik şekilde gerçekleştirir.